The Place For Relax & Relief

הסבר ומידע

הסבר על טיפולים ומידע רפואי

עיסוי תאילנדי מסורתי, הוא מערכת ריפוי עתיקה המשלבת אקופסורה רחבה וממוקדת, גירוי ומניפולציה של קווי אנרגיה המכונים סן, ותנוחות יוגה בסיוע. השפעות הטיפול משופרות כאשר המטופל רגוע לחלוטין ונושם עמוק. בפועל טיפול מסורתי זה, שנקרא נואד עומד בניגוד חד לטיפול עיסוי מערביים.

עיסוי תאילנדי מסורתי לעיתים רחוקות משתמש בשמנים או קרמים, המטופל נותר בלבוש במהלך הטיפול. יש מגע גופני קבוע בין המטפל והמטופל, אך במקום החלקה על השרירים, הגוף נדחס, נשמך, נמתח ומתנדנד כדי לנקות חסימות אנרגיה ולהפיג את המתח.

המטפל משתמש באגודלים, כפות ידיים, זרועות, מרפקים, ברכיים וכפות רגליים כדי ליצור מעין ריקוד תנועה על גוף המטופל. בתהליך זה, מפרקים נפתחים, שרירים וגידים נמתחים, אברים פנימיים מתאזנים, והאנרגיה הפנימית מאוזנת. הרושם הכללי המתקבל הוא של רגיעה עמוקה, התחדשות רוח הן גופנית והן נפשית. 

מהו טיפול תאילנדי מסורתי

הטיפול התאילנדי: מגביר את הגמישות, משפר את טונוס השרירים, מגביר את ניידות המפרקים, משחרר מתח שרירי, מסייע באי-התאמה נכונה של יציבה, עוזר לשחרור רעלים, ומפחית לחץ.

מצבים שלהם הטיפול יכול לעזור: כאב בגב התחתון, כאב צוואר, כאבי כתף, כתף קפואה, כאבי ברכיים, כאבי עקבים, עייפות שרירים, יציבה לקויה, נוקשות במפרקים, תסמונת התעלה הקרפלית, כאבי ראש חוזרים, נדודי שינה, טראומה רגשית, הערכה עצמית נמוכה, לַחַץ יֶתֶר.

זהו הטיפול החזק ביותר שיש לנו להציע! לכן אנא קחו זאת בחשבון. הטיפול כולל מתיחות רבות וכדי לבצע את כל המהלכים הנדרשים הטיפול מתבצע על מזרון! העיסוי מתבצע עם בגדים נוחים, במידה ואין לכם יש ברשותנו בגדי כותנה קלים ונוחים לטיפול.

מהו טיפול תאילנדי מסורתי עם שמן

את הטיפול התאילנדי המסורתי ניתן לרכך מעט ולהפוך ל”נעים” יותר באמצעות שמן. הוספה של שמן לטיפול מוסיפה מצד אחד אלמנט של החלקה וחימום על הגוף ומפחיתה חיכוך, אך מצד שני לא ניתן לבצע את כל המהלכים של הטיפול המסורתי. טיפול זה הינו שילוב בין טיפול שמנים תאילנדי לטיפול תאילנדי מסורתי. הטיפול מתאים לכל המצבים שתוארו בפסקה הקודמת.
עיסוי זה מתבצע עם הלבשה תחתונה בניגוד לעיסוי התאילנדי המסורתי אותו ניתן לבצע עם בגדים נוחים. טיפול זה ניתן לבצע על גם מיטה וגם על מזרון. אנא קחו בחשבון שבגלל מגבלות גובה ותנועה, טיפול על מיטה מפחית משמעותית את כמות הכוח שהמטפל יכול להפעיל.

מהו טיפול שמנים תאילנדי

עיסוי שמן תאילנדי, משתמש בלחיצות ובתנועות קצביות עמוקות לאורך קווי מרידיאן / אנרגיה של הגוף. טיפול זה נועד לאזן ולשחזר את זרימת הגוף הטבעית של פרנה / צ’י / אנרגיה, וכך לשמור על שיווי משקל בכל האיברים והמערכות בתוך הגוף.

העיסוי דומה לעיסוי רקמות עמוק! ולכן הוא עדיין נחשב לחזק. בניגוד לשני הטיפולים הקודמים, טיפול זה מבוצע לרוב על מיטה (אלה אם מבקשים טיפול חזק במיוחד), וכולל בעיקר אלמנטים של לחיצה והחלקה על הגוף – שילוב של לחיצות, עיסוי קצבי וטכניקות תנועה על הגוף.
טיפול זה מתאים לכל מי שמרגיש לחץ, צריך ממריץ או איזון. טיפול זה עוזר להקלה על כאבי שרירים, הרפיה עמוקה של רקמות, הקלה במתח, הרגעה וחיזוק המערכת החיסונית, רמות אנרגיה גבוהות – מניעת מחלות, תחושה נפלאה של רווחה, איברים מחוזקים ומערכות גופניות.

עיסוי זה מתבצע עם הלבשה תחתונה. עיסוי השמנים התאילנדי אינו טיפול שוודי. לכן, אם ברצונכם טיפול חלש אנא בקשו טיפול חלש.

מהו טיפול גב כתפיים

עיסוי גב כתפיים זהה בעיקרון לעיסוי השמנים. בטיפול זה המעסה מתרכזת בחצי פלג גוף עליון (גב תחתון עד צוואר).

העיסוי מומלץ לאנשים החווים כאבי שכמות, גב, כתפיים, צוואר ומעוניינים להתרכז באזורים אלו בלבד.

מהו טיפול רגליים

בניגוד לשאר הטיפולים המתבצעים בחדרים פרטיים, טיפול רגליים תאילנדי מתבצע בחדר הקדמי, באזור ציבורי. הטיפול מבוצע על כורסאות מקצועיות שהובאו מתאילנד. המטופל נמצא במנח אידאלי לביצוע הטיפול.

הטיפול מבצע רפלוקסולוגיה בכף הרגל. כמו”כ, מתבצע עיסוי של הרגל עצמה עד לירך (מעט מעל הברך). במהלך העיסוי המעסה מוצאת נקודות של אי זרימה, דלקות ומנסה להזרים אליהם דם.
 
על פי הרפלקסולוגיה האסייתית, ע”י הפעלת לחיצות בנקודות שונות בכף הרגל, המעסה מטפלת באברים פנימיים שונים בגוף. הטיפול מאוד מרגיע ומשחרר לחצים.

העיסוי הינו למעשה החצי המשלים של טיפול גב כתפיים, וממולץ לאנשים עם כאבי רגליים וגם סתם לאנשים שהלכו כל היום ורוצים להתרענן. במקום ישנם מכנסיים מיוחדות לביצוע הטיפול, ולא נדרשת מקלחת לאחר הטיפול, מה שמאפשר טיפול ספונטני.
 

האם כולם יכולים לעשות טיפול?

לא כולם יכולים לעשות כל טיפול. ישנן מספר מגבלות שחשוב לציין:
1. נשים בהריון – יכולות לעשות טיפולי רגליים החל מתחילת החודש הרביעי. החל מהחודש השביעי ניתן לבצע עיסוי שמנים.
2. אנשים לאחר ניתוח פולשני – יש להמתין תקופה של שנה.
3. אנשים עם שתלי מתכת בגופם – אסור לעסות את האזור עם השתל ואם ישנם שתלים רבים אסור לבצע טיפול. 
4. אנשים עם סכרת – אסור לבצע טיפול. במקרים חריגים יש להציג אישור מרופא.
5. לחץ דם גבוה – יש לקבל אישור מרופא.
6. לאחר התקף לב – יש לקבל אישור רופא.
7. טיפולים בלב (סטנט, מסדיר דופק וכו’) – יש לקבל אישור רופא.

שאלות ותשובות

1. האם המגבות, המצעים ושאר הטקסטיל בספא נקיים ?
בהחלט כן ! בניגוד לדעה הרווחת, כביסה בטמפרטורה גבוהה לא מחסלת את כל החיידקים והוירוסים. רק ניקוי במייבש, תלייה בשמש או גיהוץ בטמפ’ גבוה הוכחו כמספקים. אנו מכבסים ומייבשים את כל המצעים והמגבות בטמפרטורה גבוהה.

2. באילו שמנים משתמשים בעיסוי ?
שאלה מצויינת ! ברוב המקרים משתמשים בשמן שקדים עם תוספת של שמן ארומטי (בכמות מזערית בשביל הריח). נושא זה הוא מורכב ! אין דין שמן שקדים מסוג אחד כדין שמן מהסוג השני. שמנים זולים מכילים לעיתים קרובות נגזרת של נפט הנקראת שמן פאראפין (paraffin oil), שמן זה הוא למעשה מעין שעווה נוזלית. לפאראפין אין יתרונות משמעותיים ויש לו חסרונות רבים. הוא סותם פורות בעור, יש אנשים שאלרגיים אליו, והוא עלול להכיל זיהומים.
אנחנו דואגים לרכוש שמנים שהוכנו בכבישה קרה. השמן שלנו מכיל 100% שמן שקדים אורגני טהור, אינו מעורבב עם שום חומר אחר ועומד בדרישות התקן הישראלי וברשיון משרד הבריאות. השמן שלנו מכיל כמות גבוהה של ויטמין E, הוא מחדיר לחות לעור, יש לו מקדם הגנה SPF 5, והוא מרגיע כוויות שמש עדינות.

שימו לב! אנשים האלרגים לאגוזים במגע עורי – אלרגים לשמן שקדים גם כן. לפיכך גם אם אינכם בטוחים יש להתייחס לכל אלרגיה לאגוזים כאל סכנה ממשית ולהמנע מטיפול עם שמן שקדים.

3. עד כמה נקי ספא קותאי?
נקי מאוד ! אנו דואגים לניקוי המקום על בסיס יום-יומי. כל החדרים המקלחות והשרותים עוברים ניקוי וחיטוי על בסיס יומי. קשה למצוא שערה על הרצפה וזה אומר הרבה !
Call Now Button